Stáhnout katalog ZDARMA

Rekuperace tepla

 

Co je to rekuperace?

Rekuperace je zpětné získávání tepla. Zde přiváděný vzuch do budovy předehříváme teplým odpadním vzduchem přes jednotku rekuperátoru.Tímto teplý vzduch není odváděn bez užitku otevřenými okny ven, ale v rekuperačním výměníku vrací většinu svého tepla čerstvému přiváděnému vzduchu.Tento proces nazýváme rekuperace. 

Co je účinnost rekuperace?

Účinnost rekuperace = účinnost zpětného získu tepla = využití odpadního tepla pro předehřátí studeného, čerstvého vzduchu. Účinnost rekuperace se pohybuje od 0 do 100 %.

Nulová účinnost rekuperace je účinnost větrání otevřeným oknem - teplý vzduch je odváděn bez užitku ven a chladný, čerstvý vzduch se proudí do místnosti, ve které se vzduch ochladí až na venkovní teplotu

Stoprocentní účinnost rekuperace (technicky nemožné) - pokud bychom dokázali ohřívat přiváděný vzduch v rekuperátoru od odváděného vzduchu na jeho původní teplotu.V této chvíli by se prostor větral bez ztáty energie. To by byla ideální účinnost rekuperace.

Reálná účinnost rekuperace se pohybuje u běžně dostupných vzduchotechnických zařízení rekuperace od 30 do 90 %, přičemž účinnost nad 60 % je považována za dobrou, nad 80 % za špičkovou. Např. u jednotek DUPLEX se účinnost rekuperace pohybuje od 52 % do 90 % (záleží na velikosti rekuperační jednotky, průtoku vzduchu a typu rekuperačního výměníku).

Využití rekuperace

Prakticky můžeme využít rekuperaci ve všech typech staveb při hygienicky nutném větrání - od bytů, rodinných domů přes občanské stavby, průmyslové stavby či bazény.V dnešní době se rekuperace v závislosti na výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů stále častěji využívá v rodinných domech a bytech.                                                                                              Další možností využití rekuperačního výměníku jsou klimatizované objekty - zde dochází v letních měsících k "rekuperaci chladu"- přiváděný teplý vzuch je ochlazován odváděným, klimatizací vychlazeým vzduchem. 

REKUPERACE ATREA PRO RODINNÉ DOMY:

Systémy rekuperací Atrea pro rodinné domy v nejvyšší kvalitě

REKUPERACE ATREA PRO BYTOVÉ DOMY:A ŠKOLY

Rekuperační jednotky pro bytové domy a školy upravují svůj výkon větrání na základě požadavku větrání jednotlivých jednotek

REKUPERACE ATREA PRO PRŮMYSLOVÉ STAVBY:

REKUPERACE ATREA PRO (VELKO)KUCHYNÉ

REKUPERACE ATREA PRO BAZÉNY

STIEBEL ELTRON

Dnešní ventilační systémy nejenomže zajišťují čerstvý zdravý vzduch k dýchání, ale velmi účinně také zabraňují tvorbě plísní. Díky rekuperaci tepla (až 90% procent tepla, které je ztraceno při standardním větrání, rekuperace dokáží vrátit zpět do topného systému) značně šetříte své finance.

MITSUBISHI ELECTRIC

Techologie rekuperací Lossnay od Mitsubishi Electric je unikátní v provedení, kdy jednotka rekuperace nepotřebuje odvod kondenzátu.

Aktuality
Detail17.06.2014 Projekt zdarma

Při objednání tepelného čerpadla do 31.8.2014 Vám..

Detail16.06.2014 Nová rekuperace DUPLEX Easy

Nová kompaktní rekuperační jednotka DUPLEX Easy je..

Detail17.01.2014 Novinka 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit...

Nepřehlédněte
SEO optimalizace